Salon Perdesi

SALON PERDE MODELLERİ

Perdeler evimizin dekorasyonunu tamamlayan, görsel olarak evi güzelleştiren daha sıcak ve daha renkli hale getiren ve mahremiyetimizi koruyan en önemli unsurlardan biridir.

Kültürel ve teknolojik değişimlerle perde deyince artık akla sadece ray üzerine takılan tül ve kumaş perdeler gelmiyor.

Evin değişik ihtiyaçlarına göre, ev sahibinin zevkine göre ve odaların, pencerelerin yapısına göre değişik modeller ve değişik sistemlerle çalışan perdeler vardır.

İster minimal çizgilerle döşediğiniz eve uygun sade ve kullandığınız eşyaları gerek renk gerek biçim olarak tamamlayan, ister klasik ve zarif çizgilerle döşediğiniz evine bütünlük kazandıran, ister klasik çizginin dışına çıkan farklı renk ve modern biçimlerde döşenmiş evinizi tamamlayan kısaca sizi, kişiliğini yansıtan bir perde muhakkak var.

İşte size perde alırken dikkat edebileceğiniz bazı ufak ipuçları;

1-Yüksek tavanlı ve geniş pencereleri olan yatak odalarında klasik model perdeler tercih edilmesi uygundur.

2-Eviniz fazla ışık almıyorsa pvc veya kumaşdan yapılmış değişik renk ve desenlerde, evinizin dizaynına uygun dikey perdeler kullanılabilir.

3-Tavan ve duvarlarınızda herhangi bir mekanizmayı kullanmak istemiyorsanız metal borular üzerine halkalar veya metal mandallarla ya da kurdele ile kullanabileceğiniz rustik perdeler sizin için ideal olanlardır.

4-Perdelerinizi sabitlemek için renkli perde mıknatısları kullanabilir, kadife veya ipek kurdelelerle perdelerinizi istediğiniz yükseklikte bağlayabilir, ahşap perdelerinizin ambranslarını boyayabilirsiniz ayrıca perde borularını şık bitiş püskülleri ile tamamlayabilir hem oldukça şık bir görünüm hem de perdelerin gereksiz yere duvara taşmasını engelleyebilirsiniz.

5-Farklı kumaşları bir arada kullanıp renkli ve modern dizaynlar oluşturabilirsiniz. Mesela çiçekli ve çizgili kumaşları bir arada kullanabilirsiniz.

6-Bebek odalarına tozu durduran stor perdeleri kullanarak bebek odasına girecek ışığı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu tip kumaşlarının kir ve tozun nüfuz etmesini engellemesi ile temizliği kolay olur.

7-Daha modern, daha pratik ve aynı zamanda şık olmasını istiyorsanız ip perdeler en uygun seçimlerdir. Renkli askı boruları ve süslerle görünümü daha da güzelleştirebilirsiniz.mesela kristal boncuk veya renkli taşlar kullanabilirsiniz.

8- Sade be minimal döşenmiş bir eviniz varsa, eşyalarınızın rengine uygun Japon perdeler kullanmanız en uygun seçimdir.

9-Eğimli veya açılı perdeler için en iyi seçim pencerelere sabitlenen panel perdelerdir.

10-Çalışma odaları için en iyi seçim ahşap jaluzi perdelerdir. Hem işlevselliği, hem ofis ortamı yaratması hem de temizliğinin kolay olması bu perdeleri seçmemizin en önemli nedenleridir.

Perdeler yapıldıkları malzemelere göre gruplandırılabilir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.